A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Daim Lala - Kenga E Nuses


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/05/2012

2012-05-09T16:43:59

Këngë e albumit:

"Një Kujtim Zemrën Ma Kalli"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenga E Nuses" kënduar nga Daim Lala.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Daim Lala i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rilinda Velaj - Kenga E Nuses

Ref...x2
Ngreu nuse moj nuse
Ngreu e hidh vallen me ne
Ngreu e hidh vallen me ne
Nuse e vogel melaqe

Merr shamine ku e ke
Ngreu dhe nuse moj nuse
Te hedhesh vallen me ne
Ngreu dhe nuse moj nuse

Apo mos e dogje dje
Ngreu dhe nuse moj nuse
Ta blejme prape te re
Ngreu dhe nuse moj nuse

Ref...x2
Ngreu nuse moj nuse
Ngreu e hidh vallen me ne
Ngreu e hidh vallen me ne
Nuse e vogel melaqe

Nene gjete nene le
Ngreu dhe nuse moj nuse
Ngreu se e vetme je
Ngreu dhe nuse moj nuse

Hapu dhe vallen mos e le
Ngreu dhe nuse moj nuse
Na ndez me naze qe ke
Ngreu dhe nuse moj nuse

Ref...x2
Ngreu nuse moj nuse
Ngreu e hidh vallen me ne
Ngreu e hidh vallen me ne
Nuse e vogel melaqe

...

Ref...x2
Ngreu nuse moj nuse
Ngreu e hidh vallen me ne
Ngreu e hidh vallen me ne
Nuse e vogel melaqe

Mariola Kaçani - Kenga E Nuses

Bije nuse sec mu bere.
Shpirt o zemr e nenes o....
Te djelen ti c´u martove!
Me le nen´ dhe baben o....

Vellon c´ta hodhi mamaja
Faqeve c´u derdhen lot!
Kur u rrite kaq moj bije?!
Qe po nuseron ti sot!

Vellon c´ta hodhi mamaja
Faqeve c´u derdhen lot!
Kur u rrite kaq moj bije?!
Qe po nuseron ti sot!

Ballin e bukur ta puthi.
Nja dy fjal´ moj sec ti tha!
Te kisha cup´ edhe djale
moter moj edhe vella!

Vellon c´ta hodhi mamaja
Faqeve c´u derdhen lot!
Kur u rrite kaq moj bije?!
Qe po nuseron ti sot!

Vellon c´ta hodhi mamaja
Faqeve c´u derdhen lot!
Kur u rrite kaq moj bije?!
Qe po nuseron ti sot!

Malli shum´ do te me marre!
Deren e ke hapur o....
T´me vish me niper e mbesa
Te ma gezosh shpirtin o....

Vellon c´ta hodhi mamaja
Faqeve c´u derdhen lot!
Kur u rrite kaq moj bije?!
Qe po nuseron ti sot!

Vellon c´ta hodhi mamaja
Faqeve c´u derdhen lot!
Kur u rrite kaq moj bije?!
Qe po nuseron ti sot!
Më Shumë...