A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Daim Lala

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  156
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Daim Lala është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, etno, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Eshtë këngëtar shumë i njohur, njihet për zërin më freskues nga tjerët, këngët që i këndon dhe i interpreton ai gjithmonë pëlqehen nga publiku. Është fjala për këngëtarin e njohur tashmë Daim Lala që kur ishte i vogël rrugën e muzikës e ka ndjekur prej atëherë kur filloi të shkruante tekste dhe kur u rrit filloi të këndojë dhe u bë njëri ndër këngëtarët më të dëgjuar si nëpër dasma dhe në ahengje të ndryshme. Është nga Kosova ose më saktë nga Gja...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Bashkëshorti i

Buqe Rama (Buqja)

I ati i

Soni Lalës

Shto profile

zyrtare

Lotin E Mshefa (2018)

Boll Ma (2017)

Çika Çika (2016)

Këngë Dasmash (2015)

Hajde Loçke (2014)

Oj Prishtinalike (Dridhe Belin) (2013)

One Milion (2012)

Jam Sheik (2011)

Ti Te Baca (2010)

Një Kujtim Zemrën Ma Kalli


» Dërgo Një Këngë »

Xhelozoj
Boll Ma
Jam Merzit
Lutem
T'kam Rrejt
Qefi Jem
A M'don
O Lale Lale
Lotin E Mshefa
Te Dua Shpirti Im


Artistë Të Ngjashëm:

Monny

Rrufeja

ZeeroMan

Burim Hoxha

Acidi

Shpat Deda

Valon Rama

B52

Don Arbas

Agron Ahmeti


Tags: Daim Lala, Damil Lala

Daim Lala në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë