A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dabesst

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Aigle 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Dabesst është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Besart Hodaj i njohur më shumë si DABESST është një Hip-Hop artist dhe producent nga Prizreni i lindur me 29.07.1995 në qytetin AIGLE të kantonit VAUD në ZVICËRR por që jeton dhe vepron në Prizren. DABESST së pari ka filluar si tekstshkrues qysh në moshën 12-13 vjeçare në vitin 2008. Pastaj në vitin 2010 u bë antar i grupit të mirnjohur nga Prizreni "AU" (Armata Ujqve) ku dhe filloj të merret me muzik. Në moshën 14 vjeçare më saktsisht me datë 7 ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Njeke Andrrën


Artistë Të Ngjashëm:

Lantistar

3 Treshi

Majesty (Alban Ukaj)

Reexhi

Gold Mc

Dardan Osmanollaj

Arbër Kurtaj

Strongi

Tensioni G

Groff


Tags: Dabesst, Da Besst Aka Artisti, Da Besst, Besart Hodaj

Krijo Një Kartolinë