A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Da Killa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
BIOGRAFIA: Da Killa është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupiu KING RECORDS u formua qe nga viti 2000 ne Ferizaj nga Xhavat Sojeva tash më i njohur si Da.Killa. Por duke pasur parasysh se grupi si grup duhej zgjeruar dhe duke marr parasysh miqësinë, afërsinë dhe talentin, pos tjerash dëshirën e flakt që kishin për të bërë rap, në grup u bashkangjitën edhe` Maksi, Pim-V dhe 2-Rim në vitin 2003, ku filluan me një energji më të madhe duke përparuar në këtë drejtim, ku tash më posedojnë edhe Studion e tyr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Atom (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Jetimi
M'thirrin Killa
Shesin Man
Njo Sikur Ti
Dy Zemra


Artistë Të Ngjashëm:

WhoBrave

Bessi

Bidaki

Bigg V

F-Tim

Oran G

Danny Boy

Agon Nimani

Rron KRZ

Legjenda


Tags: Da Killa, Da-Killa, Da.Killa, D-Killa, Xhavat Sojeva

Krijo Një Kartolinë