A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
D.M.K.

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  114
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: D.M.K. është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vërtetë është Erjon Hajnaj. Ai ishte një adoleshent, ne moshen 16 vjecare, kur provoi për të incizuar nje këngë. Në atë kohë në Shqipëri ishte shum vështirë për të gjetur pajisje profesionale incizim në studio. Ai u largua per ne Amerik më 9 shkurt 1997, sepse e ndjente se ishte një hap pranë realizimit të ëndrrës. Sot DMK është gjithashtu një prodhues shume i talentuar. Në Tetor 1998, DMK publikon kengen e tij të parë. Në Qers...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

T.B.A.

Profili

SoundCloud

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Bota Ne Syt E Mi (2005)


» Dërgo Një Këngë »

Real


Artistë Të Ngjashëm:

Rudi

G Bani

Presioni

Mola1

Don Pizhi

Mad Lion

F-Kay

Enigma

Prince Double H

Izi


Tags: D.M.K., D.M.K, Dmk

D.M.K. në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë