A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Dardani 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: D-Komit është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. D-Komit ka lindur ne Dardani, KOMUNA FERIZAJ. Emri i tij i vërtetë është Petrit Ajeti dhe me muzikë ka filluar të merret që kur ishte fëmijë. "D-Komit" nisi këngën e parë Profesionale me Arton Avdylit (2Ton). Ne vitin 2011 Me Këngën "PLAY" Ndersa bashkunimet tjera i bëri Me (HIA)Reper frances (ALSS) Reper i njohur n franc me Bashkpunime t njoura siq është Kamelancien, youssoupha, sinik etj. Petrit Ajeti i Njohur me emrin (D-Komit) Një njeri I...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ogi

Mr.Trimi

Rascom

Readi

Miril

Ex King

Anestezioni

Merytoni

Anonimos

ZeeroMan


Tags: D-Komit

Krijo Një Kartolinë