A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Culcha Candela

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Culcha Candela është një grup këngëtarësh i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Culcha Candela is a Dancehall group from Berlin, Germany, formed in 2002. Their lyrics range from political issues, such as "Una Cosa" or "Schöne, neue Welt" to party songs, such as "Partybus". The name Culcha Candela can be translated into English roughly as "hot" or "bright" culture....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Preluders

Las Populares

Isa Tkm

Teen Angels

Erreway

Antique

La Nueva Banda Timbiriche

Revolverheld

Veronicas

Bolahenk


Tags: Culcha Candela

Krijo Një Kartolinë