A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Üsküdar, Istanbul 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Turqi 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Ceza është një këngëtar i huaj i njohur. Bilgin Özçalkan, also known by his stage name Ceza, is a Turkish rapper. His albums have featured many artists including Tech N9ne, Sezen Aksu, Killa Hakan, and his sister Ayben. His song titled "Holocaust" was featured in the film Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul by Turkish German director Fatih Akın, and was included on the official soundtrack. Ceza's collaboration with Dr. Fuchs as the group Nefret was instrumental in the adv...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Berksan

Mustafa Ceceli

Baris Akarsu

Christos Cholidis

Philippe

Ismail Yk

Kubat

Nick Kamarera

Claude Kelly

Tose Proeski


Tags: Ceza

Krijo Një Kartolinë