A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Cathal Ó Searcaigh

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Gortahork 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Irlandë 
  • Mosha:
  • 63 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Cathal Ó Searcaigh është një shkrimtar i njohur. Cathal Ó Searcaigh është një nga poetët më të rëndësishëm irlandez modern. Puna e tij është përkthyer, antologizuar dhe studiuar gjerësisht. "Internacionalizimi i tij i sigurt", sipas Theo Dorgan, ka kanalizuar "mënyra të reja, mundësi të reja, në shkrimin e poezisë së gjuhës irlandeze në kohën tonë". Prej vitit 1975 e tutje ka prodhuar poezi, shfaqje dhe udhëtime. Poezia e tij e hershme merret me vendin, gjuhën dhe traditën, me punën e tij të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Ferdinand Laholli

Liri Loshi

Miltiadh Davidhi

Visar Zhiti

Mehmet Bislimi

Halil Xani

Brahim Avdyli

Shaban Cakolli

Teodor Keko

Musa Jupolli


Tags: Cathal Ó Searcaigh

Krijo Një Kartolinë