A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Cannibalz

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Cannibalz është një grup artistësh dhe label i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. The Cannibalz janë: OverLord, Overdose, F-Boogie, NiiL-B, Fresh-P, Rascom, Hanello, Don Ghetto dhe Tc. Në vitin 2008, Cannibalz publikojnë videoklipin "Bounce" - Rascom ft. OverLord. Ata fituan çmimin e parë ne Festivalin e RAP & HIP-HOP 2009, ne Fush Kosovë me kongen "Ngom n`Beat" - OverLord ft. Rascom. Gjithashtu fituan çmimin e Interpretimit me te mirë ne Festivalin e RAP & HIP-HOP 2009 ne Fush Kosovë me kongen "Thema Pak" - The Canni...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Bone Si Na
Hot
S'ki Respekt
Fly
N'ghetto


Anëtarë në Labelin Cannibalz:

Niil-B

Overlord

Rascom

Hanello

Don Ghetto

TC

F-Boogie

O.D (Overdose)

Fresh-P


Tags: Cannibalz, The Cannibalz, Cannibal-Z, Canibalz, Cannibal.Z, Ca1balz

Krijo Një Kartolinë