A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bujar Qamili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  83
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Bujar Qamili është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore shkodrane. Fillimisht ka kënduar në koncertet e fëmijëve, që organizoheshin në atë kohë në shkollë. Këtu lindën edhe shkëndijat e para të talentit të tij në muzikë. Më pas, aktivizohet në “Grupin e Rinisë". Për herë të parë në skenë është ngjitur në vitin 1974, dhe ka mbi njëzet e katër vite që ai nuk është shkëputur asnjëherë nga kënga. Çmimet që Bujar Qamili ka fituar gjatë karrieres së tij të gjatë artistike janë shumë por si më të rëndësishmit dhe që...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Nuk Jam Ma Sikur Atehere (1996)

Arome E Kenges Popullore

Kenge Qe S'harrohen

Njoni Qan, Tjetri Gezohet


» Dërgo Një Këngë »

Nuk Jam Ma Si Atehere
Qejfi Bahet Me Shkodran
Hej Goce Ca Po Ban
Je E Bukur Shkodra Jeme
Je E Vogel Rrumbullak
Zemer Mbas Gjerdanit Ke Nje Emer
Zemren Ta Kam Fal
Njeni Qan Tjetri Gezohet
Syni Synin Dashuronte
Coje Goten


Artistë Të Ngjashëm:

Pirro Çako

Ardit Gjebrea

Kastriot Tusha

Robert Aliaj

Naim Krasniqi

Olen Cesari

Blero

Adrian Gaxha

Avni Mula

Luan Zhegu


Tags: Bujar Qamili, Mjeshter I Madh

Krijo Një Kartolinë