A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bryan Adams

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kanada 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Bryan Adams është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Bryan Guy Adams, is a Canadian singer, musician, producer, actor, social activist, and photographer. Adams has been one of the most successful figures of the world of rock music during last three decades. He's known for his strong husky vocals and energetic live performances, and he has sold more than 100 million records, making him one of the world's best-selling music artists and the best-selling Canadian rock artist of all time. Adams rose ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

T.I.

Justin Timberlake

Arash

Mika

Sting

Riccardo Cocciante

Akon

Guy Sebastian

Lionel Richie

Justin Bieber


Tags: Bryan Adams

Krijo Një Kartolinë