A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bruno Pollogati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  13
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
BIOGRAFIA: Bruno Pollogati është një autor këngësh dhe këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Bruno Pollogati ngjitet për herë të parë në skenën e Festivalit të Këngës si solist ndërsa si pjesë e grupit Revolt Klan ka kënduar edhe dy herë të tjera, në Fest’ 53 dhe Fest’ 54, respektivisht me këngët “Më mungon” dhe “Dashurinë s’e gjejmë dot”. Më datë 21 Prill 2018, Bruno Revolt publikon videoklipin "Pritem Pak". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Florian Zyka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Në D...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Revolt Klan

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Lindon Berisha

Bruno

Egzon Pireci

Ergys Shahu

Kelly

Genti Deda

Joni Aliraj

Lind Islami

Berkan

Yll Limani


Tags: Bruno Pollogati, Revolt Klan, Bruno Revolt

Krijo Një Kartolinë