A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Biseda Jonë

Me thote mami me dashuri
Ç’je merziture moj ime bije
Pergjigjem une me merzi
Më thone shoqet je sa nje femije.

Je pak e vogel, ndoshta sa nje gogel
Por je me e madhe se motra jote e vogel
Qesha une e qeshi mami
Dhe fillova nje poezie:

“Jam e vogel sa nje gogel
por shtepin e sjelli rrotull”

- poezi nga Belina Semetishti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1