A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bedri Islami

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
BIOGRAFIA: Bedri Islami është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Bedri Islami i takon plejadës së këngëtarëve më të suksesshëm të estradës së muzikës kosovare. Është shpallur këngëtar i vitit, në 81 dhe 82; ka qenë përfaqësues i Kosovës në shumë festivale të ish YU, si: “OPATIJA” - disa vite me radhë, festivali “Zagrebi”, Subotica, garat për këngën e Evrovizionit ne Lubjanë etj. Prej vitit 1973 e deri më vitin 1985, ka marrë pjesë pa ndërprerë në “Akordet e Kosovës”, ku ka qenë i shpërblyer shumë herë. Në Q...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Lind Islamit

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Gani Miftari

Zihni Berati

Muharrem Qena

Rudolf Stambolla

Nevruz Yzeiri

Urim Koshi

Viktor Tahiraj

Pellumb Elmazi

Klement Marku

Luan Manahasa


Tags: Bedri Islami

Krijo Një Kartolinë