A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Bardhe Gega - Fol Fol


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

14/08/2018

2018-08-14T19:06:50


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fol Fol" kënduar nga Bardhe Gega.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bardhe Gega i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shkurtja Shyhreti Remzia - Fol Fol

Remzia...
Dola dola ty me te pa
Fol njehere ta ndi ate za
Ty me fole vec me sy
Erdha vec per ty

Shkurta...
Dola dola ty me te pa
Fol njehere ta ndi ate za
Ty me fole vec me sy
Erdha vec per ty.

Ref
Fol fol ne dac mos fol
Nuk te kam than me ardh me zor
Ne dac me fjale ne dac pa fjale
Mos me me dasht nuk kishe dal.

Shyhreti...
Dola dola ty me te pa
E nuk munda me u nda
E kur zemra flet njehere
Fjalet nuk kane vlere

Remzia...
Dola dola ty me te pa
E nuk munda me u nda
E kur zemra flet njehere
Fjalet nuk kane vlere.

Ref
Fol fol ndac mos fol
Nuk te kam than me ardh me zor
Ne dac me fjale ne dac pa fjale
Mos me me dasht nuk kishe dal.

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Fol Fol

Mahmuti...
Pse ni fjal me mu s'e flet
Pse ket zemer gjith po e vret
Sa here du me i than dy fjal
Ti ma kthen lej neser djal

Shyhreti...
Shum ksaj pune i ke dhan flak
Jemi t'ri e s'jem tuj plak
Punt e mira vin kadale
Ato shpejt jan veç hajgare

Mahmuti...
Fol fol e mos shuj
Ti e din se per ty vuj
Shyhreti...
Çka me fol nuk po di
Me u ba mir un jam razi x2

Mahmuti...
Pse ni fjal me mu s'e flet
Pse ket zemer gjith po e vret
Kam mendu se m'ke kuptu
Se n'ket jet veç ty te du

Shyhreti...
Nji fjal baba ma ka than
Besnike bonu bes mos me zan
Punt e mira vin kadale
Ato shpejt jan veç hajgare

Fol fol a me t'besu
Du me dit qysh po m'don mu
Mahmuti...
Çka me fol e çka me t'than
Njiher besen ta kam dhan (2x)

...

Mahmuti...
Fol fol s'du me lujt
Mos t'i bojm zemrat me vujt

Shyhreti...
Fol fol a po dojm
Zemrat tona t'i bashkojm

Sebashku...
Fol fol s'du me lujt
Mos t'i bojm zemrat me vujt
Fol fol fol a po dojm
Zemrat t'i bashkojm