A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Baptiste Giabiconi

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Marignane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Baptiste Giabiconi është një këngëtar i huaj i njohur. Baptiste Giabiconi is a French male model and singer from Marignane, France. He is currently the male face of Chanel, Fendi and Karl Lagerfeld. Born in Marignane, Bouches-du-Rhône, Baptiste Giabiconi comes from a Corsican family. His father is from Bastia and his mother Marie-France from Calvi, both in Corsica. He spent his infancy in Moriani-Plage in the Haute-Corse region very near to Bastia, before moving to Marseille. He obtained a Brevet d'é...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Tom Dice

Mabel Matiz

Kygo

Labrinth

Lee Dewyze

Alex Mica

Çağatay Ulusoy

Maitre Gims

Kubat

Muhabbet


Tags: Baptiste Giabiconi

Krijo Një Kartolinë