A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bajrush Doda

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  72
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Bajrush Doda është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Bajrush Doda është lindur në vitin 1936 në fashatin Maznik të Deçanit,i cili i takon plejadës së rapsodëve të parë kosovarë, zëri i të cilëve që herët jehoi në etër, përmes valëve dhe emisioneve muzikore të Radio Prishtinës, qysh nga vitet e gjashtëdhjeta . Ai, rreshtohet në stafin e parë të gjeneratës së rapsodëve popullor, që përbëhej nga emrat më të shquar të folklorit muzikor burimor, duke filluar nga: Riza Bllaca, Salih e Feriz Krasniqi, D...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Dem Ahmeti (Novica I Zi)

Kush Po Qane

Moj Toke E Kosoves


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Agim Elmazi

Isuf Berisha

Dervish Shaqa

Salih Bajrami-Krasniqi

Nexhat Vitia

Isuf Rashiti

Ali Krasniqi

Rizah Bllaca

Xhavit Vitia

Behxhet Korpuzi


Tags: Bajrush Doda

Krijo Një Kartolinë