A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Baballesh
  • Vendlindja:
  • Kukës 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Qershor 1988
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: hip-hop

Baballesh është këngëtar i njohur. Fari Lleshi i njohur me emrin e artit si Baballesh ka lindur ne qytetin e Kukesit ne veri te Shqiperise. Ne moshen 10 vjec ai se bashku me familjen e tij zhvendoset ne qytetin e Kamzes ku ka jetuar deri ne adoleshence. Me pas ne nje moshe fare te vogel Fariu emigron drejt Greqise e me pas Italise ne kerkim per nje jete me te mire. Ai ka jetuar 10 vite ne Itali e disa vite ne Angli. Eshte foles shume i mire i gjuhes Italiane dhe Angleze. Qe prej moshes se vogel ai ka pasur nje interes te madh ne muzike sidomos ne zhanrin e rrepit. Diskografia e tij permban kenge si ne Italisht dhe Anglisht.

Më datë 30 Mars 2019, pas rikthimit ne Shqiperi, Baballesh publikon videoklipin "Rrepi Vjen Nga Rruga".

Me datë 3 Maj 2019, Baballesh publikon serish videoklipin e dyte te titullar "Pse".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera