A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BB Poqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: BB Poqi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Bajram Bylykbashi vuri pseudonimin BB Poqi si propozim nga Agim Berisha për shkak të inicialeve të emrit dhe mbiemrit të tij dhe gjithashtu sepse që në fëmijëri familjarët dhe miqt e thërrisnin Poqi, kështu ai bëri bashk këto dyja dhe nga ai moment u njoh si BB Poqi. Si ndikim nga xhaxhai I tij Poqi si I ri filloi të merrej me muzikë, fillimisht duke mësuar kitarën ndërsa ndikim të madh kishin edhe grupet e njohura të rokut si: Led Zeppelin, Deep...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Evans Rama

Fatmir Miroci

Morris

Afrim Muçiqi

Riza Selimi

Leka

Xuxi

Shkumbin Kryeziu

Xheki

Ismet Bexheti


Tags: B.B. Poqi, B.B Poqi, Bb Poqi, Poqi Bb Armadillo, Bajram Bylykbashi

Krijo Një Kartolinë