A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aurela Gaçe

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  209
  • Vendlindja:
  • Llakatund, Vlore 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Aurela Gaçe është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore vlonjate. Zoti i dha një dhuratë të çmuar, talentin për të kënduar. Ajo shpreson të arrijë shpirtrat e të tjerëve duke ndarë këtë dhuratë. Këngëtarja shqiptare Aurela Gaçe ka filluar të këndojë që në moshën 4 vjeç e gjysmë në Festivalin e Fëmijëve në qytetin e saj Vlorë. Aty edhe ka spikatur talenti i saj, që do të shpalosej më tej gjatë gjithë fëmijërisë me evente muzikore, ku edhe ka fituar mjaft çmime. Për Aurelën shkolla ka qenë vendi i marrjes së dije...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Motra e

Blerta Gaçe

Kunata e

John Van Ride

Pjesëmarrëse në

Eurovision

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Paraprakisht (2012)

Mu Thane Syte (2008)

Tundu Bejke (2001)

Superxhiro (2001)

The Best (1998)

Çile Zemrën (1998)


» Dërgo Një Këngë »

Shpirt I Shpirtit Tim
Fustani
Të Dua
S'nuk
Origjinale
S'mundem
Ja Ke Nge
Nene E Imja Nene
Tranzit
Mu Thane Syte


Përkthime (10)


Artistë Të Ngjashëm:

Artiola Toska

Ledina Çelo

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Bleona Qereti

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Irma Libohova

Gili

Mariza Ikonomi


Tags: Aurela Gaçe, Aurela Gace, Aurela Gaqe, Vlora

Aurela Gaçe në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë