A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ardian Bujupi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  495
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ardian Bujupi është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ardian Bujupi është këngëtar shqiptar nga Kosova me vendqëndrim në Gjermani. Familja e Ardianit migrojë në Gjermani kur ai ishte vetëm 1 vejeç. Rrethanat dhe vështërsitë që i solli emigrimi bënë që Ardiani të jetë ngushtë i lidhur për familjen. I ati, Bashkimi dhe e ëma e tij Taiba, me tu vendosur në Gjermani, në Haidelberg, u përpoqën që të krijonin kushte brenda mundësive për shkollimin e fëmijëve të tyre. Kështu teksa dy motrat e tij tani vijo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare

Rahat (2019)

Arigato (2018)

Melodia (2017)

Ardicted (2015)

To The Top (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Meine Liebe
Keiner
Zina
Andiamo
Çika Çika
Arrita
Varadero
Ewig (Fur Sie)
Na Jena Njo
Primadonna

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (4)


Artistë Të Ngjashëm:

Elgit Doda

Seldi Qalliu

Irkenc Hyka

Lyric Master

Getinjo

2Ton

Capital T

Majk

Ermal Fejzullahu

Mozzik


Tags: Ardian Bujupi

Ardian Bujupi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë