A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Lotët

Lotët nuk janë pika që rrjedhin nga strehët
Nuk vijnë nga qielli i mbushur me re
Burimi i tyre është me i gjer se aq
Shtrati i tyre shtrihet në fytyrë
Aty ku fillon e mbaron njeriu.

- poezi nga Arben Dreshaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  45