A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Antigona Sejdiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Antigona Sejdiu është një këngëtare e njohur. Ajo filloi te merrej me muzike ne moshen 14 vjeçare. Kenget e saj jane hite: "E dua tangon", "Ah ti ti ti", "Qka m ka syri qe loton" etj. Ajo jeton tani ne Prishtine ka dy femije dhe eshte e martuar. Ajo ka fituar çmimin e parë në "Kosovarja kendon" 1987, çmimin e dytë në "Zambaku i Prizrenit 2001", çmimin e publikut në "Polifest vitin 2004" etj. Në Qershor 2002, Antigona Sejdiu merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Ku Ishe", ku fitoi çmimin ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Live 2015 (2015)

O Sa Mire Po Lun Ne Valle (2010)

Unë Besoj Në Dashuri (2004)

Syte E Tu (2002)

Aq Me Ben


» Dërgo Një Këngë »

Nuk Je Njeri
Po I Paguaj
Gjeje Forcen
Aq Me Ben...
Un Besoj Ne Dashuri


Artistë Të Ngjashëm:

Antigona Rustolli

Miradije Aliu

Fikrije Lushaku

Lora Braha

Sherife Sherifi

Odeta Katundi

Enxhi Nini

Drita D'avanzo

Laureta Meci

Alisa Baraku


Tags: Antigona Sejdiu, Antigona

Krijo Një Kartolinë