A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Amelia Rosa

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Amelia Rosa është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Në vitin 2019, Amelia Rosa paraqitet me këngën "Foleja e parë" në Festivalin e 18-të të këngës për fëmijë në Kavajë. Teksti u shkrua nga Irma Kurti, ndërsa muzika nga Galliano Borsato....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Amra Sahiti

Arbnora Abazi

Lule Bega

Liza Ahmedi

Dua Karimani

Aida Hanxhiu

Anida Kadriu

Alejna Svarqa

Rina Aliu

Anisa Bllaca


Tags: Amelia Rosa

Krijo Një Kartolinë