A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Altin Shira

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  45
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Altin Shira është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqipërisë së mesme. Lidhja e Altin Shirës me muzikën ka filluar që në moshë shumë të vogël. ne shtëpinë e pionierit që ka qen dikur. Si fillim ka qën në kusr për klarinet më pas për çifteli llahut dhe në fund per kitarë. Aty e gjente veten më mirë. në moshën e adoleshencës tashmë kishte mësuar dhe te këndonte. Kitara dhe kënga ka qëne e pandashme dhe kur kryente shërbimin ushtarak. Më pas u angazhua në ansamblin Tirana ku shoqëronte grupin e valleve dhe këngëve duke...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Kenge Dasmash

Nje Zile Telefoni

Ike Ne Fund Te Detit

Ti Gjithmone Je Pike Loti

Balada

Jeta Fat Dhe Shprese

Neteve Pa Ty


» Dërgo Një Këngë »

Cpo Me Hiken Beqarnia
Do Te Mbaj Si Princeshe
Ti Me Fale Lumturine
Nazemadhe
Si Shqiponja Me Dy Krena
Cun Si Une Ske Me Gjete
Arome Dashurie
Të Them Më Fal
Xhane Moj Trendeline
Me Ke Zene Ne Cark


Përkthime (4)


Artistë Të Ngjashëm:

Edi Kala

Vani

Besnik Shateli

David Tukiçi

Antre

Ardian Trebicka

Bashkim Alibali

Gjeto Luca

Gezim Cela

Sherif Merdani


Tags: Altin Shira

Altin Shira në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë