A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alqi Boshnjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
(1954-1998)  
BIOGRAFIA: Alqi Boshnjaku është një autor këngësh shumë i njohur. Alqi Boshnjaku lindi me 25 dhjetor te vitit 1954. Ka mbaruar Institutin e Larte te Arteve ne vitin 1978. Ne femijeri ka qene kengetar ne pallatin e pioniereve. Fillesat e tij si regjizor i pati me grupet amatore te shkollave te mesme Qemal Stafa dhe Sami Frasheri. Ka qene regjizori i Estrades se Ushtarit dhe ka marre pjese si as/regjisor ne disa filma si: Emblema e dikurshme, etj. Ai ka qene gjithashtu eshte drejtues dhe inspirues i grupeve te...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Xhevdet Gashi

Aleksandër Peci

Ardian Kastrati

Gojart Ferati

Marenglen Boja

Dorian Gjoni

Mithat Sadiku

Avni Qahili

Klodian Qafoku

Bini Nebihu


Tags: Alqi Boshnjaku

Krijo Një Kartolinë