A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aleksandër Peci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  21
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Aleksandër Peci është një autor këngësh shumë i njohur. Aleksandër Peçi është një kompozitor shqiptar dhe një nga figurat më të rëndësishme të muzikës klasike shqiptare bashkëkohore. Në vitin 1989 iu dha titulli "Artist i merituar". Ai u diplomua në Konservatorin Shtetëror në Tiranë (1974) dhe më pas ka punuar si drejtor i Pallatit të Kulturës në Përmet. Nga viti 1979 ai ka qenë drejtor artistik i Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore. Që nga viti 1986 ai është një kompozitor me kohë të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Aleksandër Lalo

Kujtim Laro

Alqi Boshnjaku

Timo Flloko

Xhevdet Gashi

Arsim Bunjaku

Adrian Hila

Gojart Ferati

Olti Curri

Hajg Zaharjan


Tags: Aleksandër Peci

Krijo Një Kartolinë