A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Alban Shehu - Lule T'bukura Ka Tirana


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/02/2015

2015-02-05T14:04:02


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lule T'bukura Ka Tirana" kënduar nga Alban Shehu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alban Shehu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Anton Tetaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I
Lule T´bukura Ka Tirana
Na i Mbushë Rrugët Plot Me Erë /2x
Moj Esmere Moj Ku t´ka Lala
Thuja Këngës Menjiherë /2x

ref:
Mos Me Rri e Deshpëru
Jam e Jotja Prap Te Du /2x

II
Rreth e çark Barqës iu Solla
Për me T´pa Moj Bukuri
Nji Tufë Lule Për Ty i Zgjodha
Si Kujtim Për Dashuri

ref:
Mos Me Rri e Deshpëru
Jam e Jotja Prap Te Du

III
Trendafil Moj te Vjen Era
Ti Na Mbushë me Dashuri
Une Ty Moj Te Pelqeva
Ditë Natë Mendoj Për Ty

ref:
Mos me Rri e DeshPëru
Jam e Jotja Prap Te DuMë Shumë...