A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Nimani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Alban Nimani është një këngëtar i njohur. Artisti nga Kosova që eksperimenton në mediat e reja dhe muzikën elektronike duke krijuar një lidhje mes shumë zhanreve të muzikës dhe artit do të vij sot në Galerinë Kombëtare të Arteve me një perfomancë të artit modern. Nimani rrëfen rrugëtimin e tij të gjatë në artin modern, arsyen se pse zgjodhi tempullin e artit në Tiranë për të sjellë këtë lloj eksperimentimi, si dhe projektet e tij në vazhdim. Pas prezantimeve në festivale të famshme të ar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Asgje Sikur Dielli

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Hazir Qelaj

Toni

Julian Lekocaj

Admir Prekaj

Samir Aliu

Tefik Islami

Bajram Asllani

Astrit Bejta

Alberti

Hysen Smajli


Tags: Alban Nimani, Asgje Sikur Dielli

Krijo Një Kartolinë