A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Emiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Alban Emiri është një këngëtar i njohur. Alban Emiri, Kompozitori i nje nga kengeve më te bukura Shqiptare: "NA LINI TE JETOJME", shkruar ne vitin 1991 dhe prezantuar në Festivalin e 30-te ne RTSH me grupin TINGULLI I ZJARRTE. Në Dhjetor 1992, Alban Emiri merr pjesë në Festivalin i 31-të në RTSH me këngën "Quo Vadis Brezi Im", të cilën e këndon Josif Gjipali....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Xhelal Xheladini

Burim Kastrati

Sami Kallmi

Chika

Viagra

Niku

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Osman Shehu

Orhan Zeneli

Nysret Hyseni


Tags: Alban Emiri

Krijo Një Kartolinë