A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Arifi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Alban Arifi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Alban Arifi është i lindur në Tiranë. Ka shume vite që merret me muzikë, kompozicion dhe orkestrim. Ka një studio e cila mban emrin "Global Records". Më datë 1 Maj 2012, Alban Arifi publikon videoklipin "Fukaraja". Më datë 22 Maj 2013, Alban Arifi publikon videoklipin "Dance Oriental"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Dance Oriental
Fukaraja

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Jonald Haxhia

Leno

Maringlen Linadi

Egert Pano

Aldo Simoni

Denis Kraja

Indrit Lelo

Bledi Polena

El Padrino Man

Vukman


Tags: Alban Arifi

Krijo Një Kartolinë