A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aida Ndoci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Durres 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Aida Ndoci është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Lindur ne qytetin e Durresit, por jeton ne Amerika nga viti 1993 dhe zhvillon aktivitetin e saj ne New York. Kendon muziken e te gjitha trevave te Shqiprise, stili I saj eshte i vecante ethnic pop, romance, jazz, folk. Në Dhjetor 2006, Frederik Ndoci merr pjesë në Festivali i 45-të në RTSH me këngën "Balada E Gurit", në bashkëpunim me Aida Ndoci. Në vitin 2007, së bashku me Frederik Ndocin, prezantuan Shqipërinë në “Kënga e Evrovisionit”, m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Elida Shehu

Bruna Sota Hoxha

Pavlina Nikaj

Rozeta Doraci

Miga Hysi

Ema Qazimi

Zeliha Sina

Nertila Koka

Lindita Theodhori

Megi Zonja


Tags: Aida Ndoci, Aida Ndoci Dyrrah, Aida N Dyrrah

Krijo Një Kartolinë