A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shkojnë Jetët

Shkojnë jetët në horizont
lodhur, qeshur dhe djersitur
te vjelin dëshirat fushës...
si ato lopët kthyer në mbrëmje
ngopur janë e hanë dhe rrugës.

- poezi nga Adrian Llanaj


- Poezia u dërgua nga Futuro3000 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1