A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fjala Është Një Vepër Arti E Njeriut

Fjala, është një vepër arti e njeriut
zoti nuk dha lekë për abetaren
aty ishin dhe kafshët e tjera
ca hypur mbi fik e ca mbi mollë
nuk i pamë ndonjëherë në mëngjesë
të çonin fëmijë në shkollë.

- poezi nga Adrian Llanaj


- Poezia u dërgua nga Futuro3000 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2