A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dëshira Të Bukura

Kam ca dëshira të bukura, të ëmbëla
I kam dëshira dhe jo ëndrra,
Janë koha ime e fjetur në mes
Tinguj jete për çdo mëngjes.

Kam ca dëshira të pa-thëna
Ndjesi të forta që vijnë nga brënda,
Dua ti nxjerr në fluturime
Fole do kenë zemrën time.

- poezi nga Adrian Llanaj


- Poezia u dërgua nga Futuro3000 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3