A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adrian Hila

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
BIOGRAFIA: Adrian Hila është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai është kompozitor dhe producent shqiptar. Hila është i njohur kryesisht për pjesëmaarrjen në tre të Eurovisione dhe pesë vende të para në Festivalin e Këngës. Në fillim me këngën "Nesër shkoj" kënduar nga Ledina Celo në Eurovizionin e vitit 2005. Dy vjet më vonë konkuroi me këngën "Dëgjo zërin tim" (shqip: Balada e Gurit) në Eurovision Song Contest 2007, kënduar nga Frederik Ndoci. Pjesëmarra e tij e tretë në Eurovision ishte me këngën "Zemren ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

» Dërgo Një Këngë »
Artistë Të Ngjashëm:

Pandi Laço

Shpëtim Saraçi

Arsim Bunjaku

Florent Boshnjaku

Alqi Boshnjaku

Gojart Ferati

Palokë Kurti

Dorian Gjoni

Hajg Zaharjan

Edmond Zhulali


Tags: Adrian Hila

Krijo Një Kartolinë