A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  388
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: 2po2 është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupi 2po2 eshte themeluar ne vitin 1996 nga Besnik Canolli dhe Arben Mehmeti. Ne vitin 1997 arrijnë ti incizojne kenget e para, fillimisht me kengen "S'me pelqen kjo loje" arriten ti bejne per vete zemrat e shume moshatarve te tyre. Adhurues të shumtë këndojnë refrenin e këngës së tyre "Mori dashni e mjera", këngë kjo të cilën grupi 2po2 e kënduan në fillim të karrierës së tyre. I ngacmojnë me shikime kurreshtare, ndërsa Besniku dhe Arbeni iu dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

2 🔥🔥

Daja e

Capital T

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

2020 (2016)

Authentic (2011)

Crazy Girl (2009)

Hip Hop Filiozofi (2005)

Hip-hop Therapy (2003)

Nuk Dorezohemi Lehte (2001)


» Dërgo Një Këngë »

Vibe
Ka Po Shkojm
Kryt Nalt
Vida
Alo (I Dehun)
Çka Ka Ftyra Jem
Borebardha
A Je Single
Thuj Mirdita Djalit T'keq
Yll

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (9)


Artistë Të Ngjashëm:

Getoar Selimi

Genc Prelvukaj

Unikkatil

Dr. Flori

Blero

Labinot Tahiri (Labi)

Gazmend Rama (Gazi)

Meda

Ramadan Krasniqi (Dani)

Redon Makashi


Tags: 2Po2, 2 Po 2, Besniku, Besnik Canolli, 2Po 2

2po2 në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë